3 thoughts on “Naine

  1. selline veidi vonnegutilik küte, tihe, kerge, naljakas, pööraselt naljakas kui kurb. olavil on naisküsimuses kõige targem eesti keeles kirjutav inimene. meil on vedanud, et tarkus on koos kõva andega sõnu seada. see raamat on oma lihtsuses vapper ja ilus.

  2. Ma arvan, et raamatu? voldiku? “Naine” kokkupanemiseks kulus sama palju aega kui selle lugemiseks. Ruitlane on sõnaosav nagu alati, kuid teema on sama masendav kui kulunud. Naisi ja Mehi on terve Eesti täis, mõned leiab ka oma tutvusringkonnast. Ma ei arva, et nad oleksid väärt esiletõstmist: nad ei ole romantilised heidikud, kangelaslikud märtrid ega muud moodi erilised inimesed, kuigi nad iseend pahatihti just niiviisi tajuvad. Illustratsioonidega või mitte, ma ei leia, et see raamat on “äge”,

  3. Väga kiire õhtune lugemine. Millegipärast jäi kogu raamatust nagu halb maitse suhu – tundus, nagu oleks Mees kõike muud naeruvääristanud, alandanud läbi sellise “ma olen nii hea ja jään enda lapse juurde” suhtumise. Kuidagi üleolevus ja ülbus Mehe karakteris ei istunud mulle üldse. Algus oli veel naljakas, mingi hetk enam üldse ei meeldinud.

Leave a Reply