5 thoughts on “Mērnieku laiki

  1. Skolas laikā pasniedza kā bubuli un palūdza uzzīmēt Švaukstu, Pietuka Krustiņu vai ko tamlīdzīgu. Akadēmijā negribot lieliski “nopārdeva” un lasījām, sajūsminājāmies par Kaudzītēm kopumā. Kāpēc un par ko vairs neatceros, bet fakts. Tagad divos vakaros pārlasīju un atzinu par labu esam, jo..tur ir viss. Ir kam just līdzi, par ko smieties, ko pārdomāt, salīdzināt, protams, tīri vēsturiski intriģējošs nelietīgais Grabovskis, kas arīdzan no Piebalgas puses nākušā vectēva un vecvectēva uzvārds.
    Tāpēc,

  2. Viena no grāmatām, kura bija manā “jāizlasa obligāti” plauktiņā. Laikam tāpēc, ka skolas laikā nebiju lasījusi.
    Lasot grāmatu, emocijas bija dažādas, bet palieku pie tā, ka salīdzinu to mazliet ar “Romeo un Džuljetu” (mīlestības tēma un tās traģiskums), bet kopumā par to, cik cilvēki šajā grāmatā ir sīkumaini, stulbi, patmīlīgi, egoisti, ļaunatminīgu, pašlabuma meklētāji… Tā es varētu turpināt ilgi…
    Kopumā man grāmata patika, tikai joprojām domāju, ka šī grāmata nav paredzēta skolniekiem. Bet

  3. Visas mazas kapeiciņas, visi lieli rubļi un tik spīdīgie čuguna monētiņi, visi no abām pusēm apgrozīti tika Mērnieku laikos. Principā, ar šo ‘kokam divi gali’, ‘monētai divi puses’ metaforu vēlējos papriecāties par to, cik divpusēja daba ir tomēr visiem stāsta varoņiem, cik divejāda ir arī tomēr paša romāna nokrāsa – te smējos skaļā balsī par tiem spīguļiem, te bija jānobirdina pa asarai to mazo nieciņu dēļ. Lasot jau otrreiz. Otrreiz! Un nē, Ilze, Tu nesajauci Mērnieku laikus ar Pūt, Vējiņi!

  4. Šī tiešām nav tā sliktākā grāmata latviešu literatūrā, es biju paredzējusi kaut ko trakāku. Ņemot vērā, ka “jaukie cilvēki” man visu izspoileroja, tiešām salīdzinoši labi. Obligātā bija tikai 1. daļa, bet nu jā apņēmos un izlasīju, lai gan varēju atstāt arī tāpat, jo tālāk ir vairāk to garlaicīgo brīžu un sākumā jau visi tēli ir atklāti, ideja skaidra.

Leave a Reply