5 thoughts on “Dubultnieki un citi stāsti

 1. It seems that Latvian is really not suited for science fiction. Times and times again things tend to sound awkward and silly when translated.

  I did enjoy the author’s commentary part – lets you enter the mind of the author, allows one to have more lines of interpretations. References to original stories will be helpful for me in the future as I plan to look them up in English. I did read “Zhenya…” in English first, so re-reading it in Latvian was interesting for me on professional level.

  A trans

 2. Noteikti jau iepriekš pa ausu galiem biju dzirdējusi par šo autoru, bet kā pēdējais punkts uz i bija viņa piedalīšanās Tedxriga konferencē, vai precīzāk viņa vārds runātāju sarakstā. Zinātniskā žanra darbi reti nonāk manā lasāmvielu plauktā, jo bieži tajos trūks cilvēcības. To noteikti nevar teikt par šiem stāstiem, kas spēja radīt nelielu emocionālo saikni ar tēliem. Kopā grāmatā ir trīspadsmit stāsti, iespējams, daži šķita pārāk īsi, jo gribējās, ko vairāk uzzināt par apbrīnojamo pasauli. Kopu

 3. It was ok. Some of the stories were good, some were really boring. But generally for sci-fi quite unconvincing plus too much cyber-stuff for my liking (gimme unicorns and dragons instead!).

 4. Šī grāmata bija manā “izlasīt” sarakstā jau krietnu laiku, bet tas nebija ļāvis paredzēt, ko tieši tajā sagaidīšu. Ne pilnībā tālu no realitātes, bet nebiju paredzējusi savu emocionālo ieguldījumu, kas nogremdēja manu klasisko vieglā skeptisma devu.

  Skaists konflikta, tēlu un pasaules balanss, kur dažkārt vienu no otra pat kļūst grūti nošķirt, organiski sapinoties kopā. Tas darbotos kā laba atsauce uz saslēguma tehnoloģiju. Par to noteikti kaut kad gribētos lasīt arī tālāk, vērot, kā šķietami gab

 5. Nesaprotu, kas ar tiem autora komentāriem pēc katra stāsta ???!
  Izlasu stāstu un pēc tam paskaidrojums, kas tur īsti noticis un kā man to interpretēt, un kur autors dzīvojis, kad šo stāstu sarakstījis (mazliet pārspīlējot, bet tuvu tam).

  1) LU ēka padomju laikos nebija ar dzelteniem ķieģeļiem. Vēl 90tajos tā bija nokvēpusi melna.
  2) Citāts no autora komentāriem: “Stāsta “Viņa jaunu dienu zombijs” sākotnējais nosaukums bija “Lai radītu prēriju, nepieciešams zombijs un bite” — atsauce uz ievērojamās

Leave a Reply