5 thoughts on “Alvas Kliedziens

 1. Esmu izlasījusi G.Repšes triloģijas “Smagais metāls” pirmo grāmatu “Alvas kliedziens”. Vēl pirms šīs grāmatas izdošanas 2002.gadā rakstniece bija jau sevi pierādījusi saņemot Raiņa un Aspazijas fonda balvu (1993) un Literatūras gada balvu (2000). Grāmatā “Alvas kliedziens” rakstniece atspoguļo (precīzāk, pati galvenā varone atspoguļo) pusaugu meitenes dzīvi un domu gaitu padomju ideoloģijas laika Latvijā (Rīgā), kurā identitātes meklējumi un vēlme pēc brīves bija nosodāma. Tēma par jauna,vēl ne

 2. Saistošāks audzināšanas romāns par Ādamsona pārpratumu (Sava ceļa gājējs), tas nu ir fakts. Balss krāsaina, asprātīga un atklāta, ļoti patīkama vēlākajos gados, bet galīgi neticama vietā, kur to piedēvē vienpadsmitgadīgai meitenei (ja mani piektklasnieki būtu tā rakstījuši sacerējumus, es laikam aiz laimes apraudātos – lai gan ne vienmēr sarežģītāk ir labāk). Fascinējoši septiņdesmitie. Nelāgi pazīstams pirmās iemīlēšanās atainojums. Šermuļaini pārliecinoša klases vide.
  Ietvars ar izvirtušo direk

 3. Kaut kā šausmīgi grūti novērtēt šo darbu, jo no vienas puses redzu, ka tas ir lieliski uzrakstīts mūsdienu latviešu literatūras piemērs, ko cilvēkiem tik tiešām vajadzētu lasīt. Kaut kas “Alvas kliedzienā” ļoti pievelk, un man šķiet, ka nesaprasto pusaudžu grāmatu plauktā tas itin mierīgi varētu kļūt par latviešu “Catcher in the Rye”.
  Bet no otras puses Rugettas tēls manī personīgi tīcību neviesa un līdzpārdzīvojumu neradīja. Jaunā Rīgas teātra izrāde jau galvā nedaudz piemirsusies, tāpēc grāmatu

 4. Skaudri un patiesi. Man liekas, ka Repšei ir izdevies precīzi atspoguļot pusaudzību, kad naivas un bērnišķīgas domas mijas ar trāpīgiem novērojumiem par pasaules kārtību, brīvības alkām un vēlmi tikt saprastam, jo tajā laikā jau ikvienam piemīt unikālās sniegpārsliņas sindroms. Turklāt šeit paša pusaudža būri ieskauj arī dzelžainās PSRS restes, kas tikai pastiprina cīņu Rugetta vs. pasaule.
  Vienīgais, kam nespēju noticēt, bija piektklasniece ar Šekspīru uz naktsgaldiņa (bet tas noteikti tādēļ, ka

 5. Šis ir pirmais Gundegas Repšes darbs, ko lasu un ceru, ka tas arī būs pēdējais, kaut gan interesanti būtu pavērot, vai nākamās grāmatas ir kaut par gramu labākas. Tēma ir gaužām ierasta – pusaudža vecuma pārdzīvošana, kas, godīgi sakot, šeit ir atspoguļota visai skarbi, tēma ir aktuāla, jo visu laiku pusaudži iet tam cauri. Darbs ir sadzīves romāns, kas norisinās Padomju laikos.
  Grāmata ir rakstīta kā dienasgrāmta. Šīs meitenes ar dīvaino vārdu – Rugettas domas ir gaužām dīvainas, viņa domā, ka

Leave a Reply